Zvieratá

Nevýhody psa

Medzi najčastejšie zvieratká, ktoré si ľudia kupujú do bytov alebo rodinných domoch sú práve psy. Prečo je pes taký blízky človeku? Mnohí ho považujú za súčasť ich rodiny. Pred kúpou psa si dobre premyslite, čo to mať psa obnáša. Možno sa to na prvý pohľad zdá ľahké, no v skutočnosti vás to bude otravovať. Nielen vás, ale aj vašich susedov. Pes má slúžiť na stráženie vašej nehnuteľnosti. Mnohí ľudia si psov kupujú práve kvôli tejto ich vlastnosti. Takýmito psami sú rôzne bojové plemená alebo aj nemecký ovčiaci. Patria medzi plemená, ktoré dorastajú do väčších rozmerov a vyzerajú agresívne.

člen rodiny

Takéto väčšie plemená sú vhodné na stráženie. Zlodej sa vášho psa bude báť a pes vám tým pádom ochráni váš majetok. No v byte psa by ste mať nechceli. Hlavne nie bojové plemeno. Takáto väčšia rasa by veľmi obmedzovala váš život a nabúrala by dobré vzťahy s  vašimi susedmi. Pes veľakrát šteká alebo kňučí, čo vyrušuje všetkých obyvateľov panelákového domu. Budú podávať na vás petíciu, aby ste sa odsťahovali aj so svojim psom. Myslíte si, že by toho ostatní susedia neboli schopní? Budú, to mi verte. Každému jednému človeku prekáža, keď zakaždým počuje silný a neutíchajúci štekot psa.

yorkshire

V bytoch je obľúbeným zvykom mať malého psíka, ktorý dorastá do nízkych rozmerov. Vynikajúcim plemenom je ratlík, maltézsky pes, čivava alebo yorkshire. Tieto rasy sú veľmi malinkými. Nebojte sa, tieto rasy tiež vedia byť veľmi štekajúce. Ak ich necháte doma samých, začnú štekať a to aj celý deň, až pokiaľ sa nevrátite domov z vášho zamestnania. Štekot takisto prekáža susedom, čo zbadáte na ich nenávistných pohľadoch. Vyvarujte sa tomu.

Pes potrebuje aj svoje miesto, či poriadnu potravu. Granule patria jednoznačne k hlavnému pokrmu vášho psa. Psa musíte neustále venčiť, aby vám neocikával všetok váš nábytok alebo sedačku v obývacej miestnosti. Je to na nervy, keď musíte zakaždým ísť vyvenčiť psa, aj keď práve nemáte náladu, bolí vás hlava, alebo je zlé upršané počasie. Mať psa nie je žiadna výhra. Ak ste nad ním rozmýšľali, určite som vás prehovorila proti tomu. Nevytvárajte si okolo seba dusné prostredie od susedov, ktorí by boli najradšej, keby svojho psa dáte do útulku.