Produkty

Techniky slúžiace k efektívnemu zviditeľneniu webovej stránky

Výsledkom kvalitne prevedeného SEO je umiestnenie vášho webu na popredný miestach vo výsledkoch hľadania v internetových vyhľadávačoch. Z toho následne pramení vysoká pravdepodobnosť vzrastu návštevnosti a kvalitné budovanie brandu, respektíve zvýšenej znalosti verejnosti o vašom webe a jeho ponúkaných službách, téme, či produktoch.Žiarovka, prenosná tabuľa, symbol nápadov, biznis
SEO je vlastne optimalizáciou pre vyhľadávače a používa viacero techník či nástrojov. Stručne povedané, pracuje s vnútornými a vonkajšími faktormi umiestnenia a viditeľnosti stránky vo vyhľadávačoch. Ak by sme však tento proces mali charakterizovať presne, žiadalo by si to spísať knihu a nie jeden textový článok.
Skúsme sa ale v skratke zamerať aj na niektoré z ďalších, príbuzných foriem, ktoré sa z hľadiska kvalitnejšieho zviditeľnenia a návštevnosti webovej stránky používajú:
Search Engine Marketing
Optimalizácia, druhy reklám, práca so sociálnymi médiami. S týmito efektívnymi a známymi formami pracuje „marketing vyhľadávacích nástrojov“. Tento pomerne široký proces je v nejednom prípade vhodné zveriť do rúk špecializovanej agentúre, a s tým vám dokáže poradiť SEM Seolight.
Search Engine Results Page
Nájdené a poskytnuté výsledky vyhľadávača majú podobu nadpisu a krátkej ukážky z textového obsahu konkrétneho webu (na základe hľadaných kľúčových slov). Okrem toho sa zobrazujú tiež obrázky, videá, či mapy. Táto „úvodná forma“ webu vo výsledkoch hľadania by mala užívateľa zaujať a tým ho prinútiť, aby na ňu klikol. Ide o odkaz známy pod skratkou SERP.Menší biely notebook a vedľa väčší čierny počítačový monitor, nápis OPEN
Kľúčové slová
Sú vlastne výsledkom analýzy a zisťovania toho, aké slovo alebo slovné spojenie bude v prípade vášho webu efektívne z hľadiska konkrétnej témy, služieb alebo produktov, ktoré tento web ponúka. Tieto kľúčové slová je následne vhodné zakombinovať do obsahu webu alebo textových článkov. Sú rovnako dôležitým vodítkom pre bežného užívateľa, ktorý pomocou nich nájde odkazy na stránky s relevantným obsahom.