Hobby

Záujmy sú dôležité

Kto nemá žiadny koníček v dnešnej dobe? Snáď každého niečo baví a tým som si úplne istá. Len zlomok ľudí rado sedí doma a nič nerobí. Ale takých ľudí je naozaj iba zlomok, to sa nemusíte báť. Väčšinu ľudí baví niečo robiť a to, čo nás baví, sa nazýva Hobby (koníček). A čo to môže všetko byť? Uvedieme si zopár príkladov.

s

Športy

Na športy som ja osobne nikdy veľmi nebola. Mamke nikdy športy nešli a ja som to pravdepodobne „zdedila“ po nej. A preto som bola terčom posmechu a všetci sa mi smiali. Keby som vám mala rozprávať, ako som zle skákala cez kozu, tak by ste sa asi smiali tiež. Šport ma celkovo na základnej ani na strednej škole nebavil, ale to skôr preto, že to bolo z donútenia a povinné. Inak nemám problém s tým ísť na prechádzku, alebo si aj občas zabehať, ale len tak, pre radosť. Profesionálne by som asi žiadny šport nikdy robiť nemohla, to viem úplne iste.

Spev a hudba

Pri hudbe sa trošku zastavíme. Odjakživa ma hudba bavila a bola som z nej takzvane fascinovaná. Možno aj preto, že v našej rodine sa každý hudbe venoval a ja som to zdedila a teda to mám v génoch. Chodila som do základnej umeleckej školy na spev, potom aj na klavír a bolo to celkom veľa rokov. Na základke som mala aj svoje vlastné koncerty a popravde to bolo to, čo som mala najradšej. Spievať pred ľuďmi a rozdávať im radosť.

s

Zbieranie niečoho (bábik, známok a tak ďalej)

Niekto rád niečo zbiera a môže to byť čokoľvek. Ja mám napríklad celkom slušnú zbierku bábik. Začalo to asi pred dvoma rokmi, keď ma bábiky fascinovali. A ja som si povedala, že ich musím zbierať. A aktuálne ich mám naozaj veľa. Zbieram ale iba tie staré bábiky, nové sa mi ani nepáčia.

Vyrábanie náušníc, náramkov, retiazky

Toto je celkom zložitá a starostlivá práce a ja sama by som pri tom asi nevydržala, ale jednu dobu som to tiež skúšala a preto všetkých, čo toto robia a vyrábajú krásne veci, obdivujem.