Produkty

Ako lepšie ušetriť, ak nie výmenou osvetlenia za úspornejšie

Kratšie dni a dlhšie noci sú znakom toho, že sa blížime k zimnému obdobiu, a to je charakteristické tým, že musíme dlhšie svietiť, pretože sa stmieva oveľa skôr ako v letnom období. Náš životný štýl vyžaduje byť aktívny aj v nočných hodinách, a to sa pri sviečke dá iba veľmi ťažko. Na tento účel využívame elektrické umelé osvetlenie, v súčasnosti najčastejšie LED.

Vyberte si kvalitný zdroj svetla

LED technológia sa dostala do osvetľovacej techniky a vďaka nej si dnes môžeme svietiť úspornými a ekologickými svietidlami, ktorých výkon sa dá porovnať s halogénovými, no v oblasti dizajnu a variabilnosti využitia už nemajú konkurenciu. Úsporu vyžadujeme v každej oblasti, ktorú človek vykonáva a je stále naliehavejšia. Výmenou halogénových svetelných zdrojov za LED-ky šetríme svoju peňaženku aj životné prostredie a vytvárame si prostredie s originálnou atmosférou.

Halogénové typy svietidiel sa dajú nahradiť LED trubicami, panelmi, žiarovkami, reflektormi aj modernými pásikmi, všetky spájajú spomínané vlastnosti, okrem nich majú dlhú životnosť a využitie aj v polohe hlavného osvetlenia. Pri výmene napríklad žiaroviek sa prihliada na priestor, ktorý chceme osvetliť, tam máme možnosť využiť teplé, studené alebo neutrálne biele svetlo. RGB a RGB-W systém naopak umožňuje vniesť do priestoru široké spektrum farieb a ich vzájomných kombinácií.

Pre RGB-W LED pásy https://www.ledprodukt.sk/214-pre-rgbw-led-pasy sú populárne vďaka svojej konštrukcii, ktorá je maximálne variabilná a prichytáva sa obojstrannou lepiacou páskou na ich zadnej strane. Nalepiť ich je možné takmer kdekoľvek, a to je niečo výnimočné a doposiaľ nevídané. Okrem samotných pásikov, ktoré osvetlia rámy obrazov, vitríny, šatníky, poličky či priestor za garnižou a podobne, sú dôležitou súčasťou aj drobnejšie prvky ako sú spojky v rozličných tvaroch.

K úsporným patria aj LED reflektory

Zabezpečiť dobré umiestnenie LED RGB-W v danom priestore pomáhajú aj:

-15cm spojka pre LED pásiky š.12mm

-klip spojka pre LED pásiky š.12mm

-RGBW kábel

-rohová spojka pre LED pásy so š.12mm

-T spojka pre LED pásy