Nezařazené

Ako vybrať správny detský matrac?

Túto otázku si kladie každá budúca mamička, ktorej záleží na zdraví jej dieťaťa. Postieľku pre dieťa máte kúpenú alebo ste ju dostali do daru, ale matrac musíte kúpiť nový. Výberu správneho matracu treba venovať čas, veď novorodeniatko vám prespí 40 % života, kedy naberá silu a energiu na ďalší deň. Detské matrace patria do zvlášť kategórie matracov. Ako dieťa rastie, tak s ním rastie aj matrac a požiadavky sa každým rokom menia. Široký výber detských matracov https://www.segum.sk/produkty/matrace/detske-matrace ponúkame my. Predtým ako si vyberiete, prečítajte si, čo by mal spĺňať detský matrac.

detske matrace

Čo by mal spĺňať detský matrac?

  • Musí mať potrebné certifikáty
  • Zabezpečuje voľnú cirkuláciu vzduchu
  • Mal by byť dostatočne tvrdý ale aj pružný, aby podopieral chrbticu
  • Musí byť vyrobený z tkanív, ktoré sú príjemné pre pokožku
  • Správne rozmery

Certifikáty

Kupujte matrace len s certifikátmi kvality a s dokladmi o pôvode materiálov. Najlepšie matrace sú tie, pri ktorých výrobe sa nepoužili lepidlá.

Priedušnosť

Bábätká si nevedia regulovať teplotu tela, takže ideálne sú matrace s dobrou priedušnosťou, kde nedochádza ku prehriatiu telíčka a zbytočnému poteniu. Preto hľadajte matrac so vzduchovými kanálikmi a polstrovaním.

Stupeň tvrdosti

Nemal by byť ani veľmi tvrdý ale ani príliš mäkký. Odborníci odporúčajú siahnuť po matraci s tvrdosťou číslo 2. Už novorodenci potrebujú správnu tvrdosť matraca. Pri príliš mäkkom sa im môže deformovať chrbtica. V opačnom prípade sa im chrbtica nevie prispôsobiť príliš tvrdému matracu a chrbtica si nevie zachovať správny tvar. Najvhodnejší je matrac s elastickým jadrom.

detske matrace

Materiál

Na trhu nájdete pružinové, molitanové alebo polyuretánové matrace. Veľmi obľúbené u mamičiek sú sendvičové matrace, pri ktorých je vrchná vrstva tvorená s prírodného materiálu a vnútro je pevného zloženia. Pre deti sa neodporúčajú matrace s pamäťovou penou, lebo by to mohlo viesť k deformácii chrbtice.

Rozmery

Keď kupujete postieľku zvlášť bez matracu, treba vyberať taký, ktorý vám rozmerovo zapadne presne do kostry postieľky. Medzi postieľkou a matracom nesmie byť žiadna medzera. Nechcete si predsa ohroziť dieťa.Rozhodnite sa správne, aby ste zabezpečili vášmu drobcovi, čo najlepší spánok.