Šport

Typy na kuchynské linky

Najlepšie materiály na kuchynské dosky

Plánujete dokončiť svoju kuchyňu, no stále uvažujete nad najlepším materiálom z ktorého ju dáte zhotoviť? Tu vám prinášame TOP 3 materiály nad použitým ktorých sa musíte zamyslieť.

subjects-required-for-interior-designin

Drevené kuchynské linky

Pravdepodobne väčšinu vášho nábytku v dome tvorí drevo, tak prečo ho neumiestniť aj do kuchyne, všakže? Aj keď je starostlivosť o kuchynskú linku z dreva o dosť náročnejšia, keďže ho treba pravidelne ošetrovať drahšími pomôckami a je o dosť drahšie ako lamino, pri správnej starostlivosti vám poskytne nie len estetické využitie ale aj hygienický povrch, odolnosť voči vlhkosti a možnosť v prípade poškodenia len prebrúsiť. Nevýhodou dreva, okrem spomínaných je aj to, že drevo ako prírodný materiál tzv. rastie a rozširuje sa.

Keramické kuchynské linky

Málo spomínaný ale určite nezanedbateľný materiál s krásnym povrchom. Avšak, narozdiel od dreva sa pri poškodení najpravdepodobnejšie bude musieť vymeniť celá kuchynská linka, čo značí zbytočné komplikácie. Výhodou je rozsiahla škála farieb, z ktorej si môžete vybrať tak, aby ladila so zvyškom kuchyne.

Plastové kuchynské linky

Znie to možno nereálne, ale obľúbenými sa stávajú aj plastové kuchynské linky. O kvalite pri nich moc nemôže byť reč, ale určite ako krátkodobé riešenie, na rok alebo dva môže pomôcť. Určite však nie je správnym riešením ak chcete dlhodobé a kvalitné riešenie.

balcony-2364669_1280

Žulové kuchynské linky

Žula Goraslovakia – Estetické a nadčasové využitie tohto kameňa vás určite poteší a preto by ste sa mali pri výbere materiálu na kuchynskú dosku zamyslieť aj nad žulou. Je odolným a tvrdým materiálom, ktorý si napriek výhodám nevyžaduje extrémnu údržbu a tak sa stáva vďačným materiálom na kuchynskú linku.